0537 787 12 22    
admin@tekniksorun.com     Talep Formu

Anten hatalı yazıyor

Televizyonum da Anten hatalı yazıyor. Çanak antenimiz mi bozuldu?
Mahmut
Cevaplar : 1
8489 Defa Okundu    15 Şubat 2018
Cevaplar (1)

 18 Ağustos 2018
Oktay (Uydu Servis Teknisyeni)
Yapmış olduğumuz uydu servislerinden yola çıkarak burada deneyimlerimizi sizler ile paylaşıyoruz. Anlatılanları yapıp yapmamanız tamaen sizlere kalmış bir olaydır. Sizler uydu servisi ve çanak anten işlerini ile upraşan birilerini çağırsanız bilr anten hatalı uyarısı için bizim burada anlattıklarımızı yapacaktır. 
 
içtenlikle sorularınıza cevaplar yazarak kendinizin de tamir etme ve anten hatalı uyarısını yok etme gibi bitr ihtimaliniz de oldukça yüksektir. Yalnız her şey nasip kısmet olduğu için sizlerin gözünden çok küçük bir şeyler kaçtığında uydu servislerini çağırabiliyorsununuz.
 
Televizyon da anten hatalı uyarısı alıyorsanız burada yazıldığı gibi gerçekten de anten hatalı ve çanak anteniniz de problem var anlamına gelmemektedir. Sizin yaşadığınız sorunun aynısını farklı bir televizyon da sinyal yok kabloyu konteol edin yazabilir veya sadece sinyal yok ta yazabilir. Anten hatalı yazması tamamen sizlerin kullanmış olduğu cihazın markası ile ilgilidir.
 
Yapmanız gerekenler.
İlk önce uydu alıcısının anten kablosunu kontrol ediniz.
 
Çanak antenden gelen sinyali test etmek için elinizde bir farklı uydu alıcısı varsa onu deneyip kanalların açılıp açılmadığına bakınız.
 
Anten kablosun da ek yerleri versa üzerindek,i bantı sökerek su girip girmediğine bakınız. zaten su girdiyse içerisinde ki bakır kömür gibi erimiş olur.
 
Lnb çıkışlarının farklı yerleri varsa o yerlerden birine takarak deneme yanılma yönetimi kullanabilirsiniz. 
 
Anten hatalı yazması sinyal yok anlamına geldiğinden dolayı bunları yaptıktan sonra yine de bu sorun çıkmaya devam ediyorsa o zaman anten kablosunu değiştirebilirsiniz.
 
Tüm bunların aksine televfizyon da anten hatalı uyarısı çıkmaya devam ediyorsa o zaman bir uydu servisi firması ile anlaşarak tamirlerini gerçekleştirebilirsiniz.
Ustaya Soru Sor
Siz Sorun Biz Cevaplayalım!