0537 787 12 22    
admin@tekniksorun.com     Talep Formu
Uydu cihazı kurulumu, Kanal ayarlama
26 Şubat 2018
Uydu cihazı kurulumu, Kanal ayarlama
Uydu cihazları çanak anten ile televizyon arasında ki bilgi aktarımı sağlayan önemli bir elektronik malzemedir. Uydu alıcısı veya dahili uydu alıcılı televizyon olmadan kanallar çıkmaz ve yüklenmez. Bu nedenler televizyonunuz ne marka olursa olsun pek önemli değil ama uydu cihazınız güzel olmalıdır. Ya da bozuk olmamalıdır desek daha yerinde olur. Her marka uydu alıcısının ç..
4693 kez okundu
Devam
Digitürk anteni türksata çevirme
24 Mart 2018
Digitürk anteni türksata çevirme
Antenlerin ayarlanması yapı itibariyle genel olarak aynıdır. Sadece yönleri değişik olan antenler Digitürk anteni türksata çevirme ve hatta Türksat antenini farklı bir uyduya çevirebilme şansınız elbette vardır. Sözleşmesi bitirilen cihazlarınızı Digitürk firmasına verdikten sonra kendinden uydulu olan televizyonlarınızın ayarlanması için anteninize bir ay..
1702 kez okundu
Devam
D-smart anten ayarı ve çanak anten montajı
27 Mart 2018
D-smart anten ayarı ve çanak anten montajı
D-smart anten ayarı özellikle çok önemli olduğundan ayarsız olan çanak antenler ile dsmart izlemeniz mümkün değildir. Dijital platformlar genel olarak tümünü kapsayacak şekilde yüksek sinyal seviyesi olmadan izlemek mümkün değildir. Farklı bir receiver ile görüntü alabilirsiniz, yalnız dsmart, digitürk, tivibu gibi platformlardan uydu yayını almanız maalesef mümkün..
1098 kez okundu
Devam
Anten kablosu nasıl bağlanır takılır
01 Nisan 2018
Anten kablosu nasıl bağlanır takılır
Çatı antenleri çok fazla eski olan ve birçok yerinden eklerle dolu olsa bile çalışırdı. Çok eskiden çatı antenleri zamanın da kimsenin kablo değiştirdiğiniz bile görmezdik. Koptu mu derhal bağlarlardı işlem tamam. Çatı antenlerini şu an da kullananlar var muhakkak. Yalnız uydu sistemleri daha gelişmiş olduğundan çoğul olan bir konuya değinmek istiyoruz..  Anten kab..
2659 kez okundu
Devam
 Vestel tv kurulum ve uydu ayarlama
27 Mart 2021
Vestel tv kurulum ve uydu ayarlama
Dahili uydu alıcılı televizyonları ayarlamak normal harici olarak kullanılan uydu cihazlarına göre biraz daha karmaşık ve zordur. Ülkemizde piyasa da olan birçok televizyon modeli var bu modellerin hemen hemen hepsi de farklı menülere sahiptirler. Sizler bir tane markanın kanal arama ayarlarını ezberleseniz bile bir sonraki çıkan model de firma model ve tasarım değiştirdiği ..
36639 kez okundu
Devam