0537 787 12 22    
admin@tekniksorun.com     Talep Formu

Bulaşık makinesinden devamlı ses geliyor ve çalışmıyor

10 Nisan 2023     340 Görüntüleme

Bulaşık makinesinin başlat tuşuna bastınız ama bulaşık makinesinden devamlı ses geliyor ve çalışmıyor mu? Böyle bir arıza ile daha önce karşılaşmadınız değil mi? Bulaşık makinesinden ses geliyor ama su almıyor ve yıkama başlamıyorsa önemli ve bir o kadar da sorunun çözümü zor olacak bir sorun ile karşı karşıyasınız demektir.

Bulaşık makinesinden devamlı ses geliyor ve çalışmıyor

NOT: Bulaşık makinesinden ses geliyor, ses çıkartıyor ve bulaşık makinesi yıkamaya başlamıyor arızasının çözümleri profesyonel servisler tarafından yapılmalıdır. Bu arızaları kendi başınıza tamir edemezsiniz. Elektrik akımına çarpılma ve hatta bulaşık makinesini bir daha kullanama tehlikesi her zaman vardır.

Bulaşık makinesi ses çıkarıyor, su almıyor, yıkama yapmıyor yani yıkamaya başlamıyorsa uzman bir beyaz eşya servisi ile görüşmenizi ve çok fazla karıştırmamanızı öneriyoruz. Ama yine de ben bulaşık makinesinden ses geliyor arızasını yapabilirim diyorsanız konumuzu okuyarak çözümünü kolaylıkla bulabilirsiniz.

Bulaşık makinesi anakartı arızalı olabilir

Bulaşık makinesinin başlat tuşuna basıp çalıştırmak istediğiniz de normal şartlarda bulaşık makinesinin çalışması gerekir. Yalnız bulaşık makinesinden devamlı ses geliyor ama çalışmıyorsa anakartı arızalı olabilir. Bulaşık makinesi elektronik kartları bazı su basmalarında veya elektrik ile ilgili sorunların oluşmasından sonra devrelerin yandığını söyleyebiliriz. Bu nedenle eğer bulaşık makinesinden ses geliyor ama çalışmıyorsa bulaşık makinesi anakartı arızalı olabilir.

Bulaşık makinesinin altı ıslanmış olabilir

Bulaşık makinesinde önemli olan arızaların meydana gelmesinin asıl nedenlerinden bir tanesi de bulaşık makinesinin altının ıslanmasıdır. Ani su baskınlarından mutlaka bulaşık makinesini korumalısınız. Bulaşık makinesinden ses geliyor, çalışmıyor ve yıkama başlamıyorsa bulaşık makinesinin iç kısmına su girmiş olabilir. Bulaşık makinesinin altını söküp kurutmanız gerekmektedir.

Bulaşık makinesinin topraklaması olmayabilir

Bazı binalar da elektrik toprak hattında önemli arızalar olabiliyor. Bu arızaların yaşanması üzerine bulaşık makinesinden ses gelir ve bulaşık makinesi çalışmaz. Eğer bulaşık makinesi dışında diğer elektronik ürünlerde de bazı hatalar alıyorsanız mutlaka iyi bir elektrik tamircisine elektrik tesisatınızı kontrol ettiriniz.

Her hangi bir sorun olmaması durumunda bulaşık makinesinden ses gelme sorununu buradaki çözümleri inceleyerek yapabilir ya da İstanbul Avrupa yakasında ikamet ediyorsanız beyaz eşya tamircisi yani bizleri arayıp randevu alabilirsiniz.

Bulaşık makinesi kirli su hortumu tıkanmış olabilir

Bulaşık makinesini çalıştırdığınız da öncelikle bulaşık makinesi atık su pompası devreye girer. Bu pompa yardımı ile bulaşık makinesinin içindeki su dışarıya atılır. Eğer bulaşık makinesi pompası arızalıysa ya da pis su hortumu tıkalıysa bulaşık makinesi suyu tahliye edemediği için arıza verir ya da devamlı ses çıkartır. İşte aradığınız cevapta bu sanırım. Bulaşık makinesinden devamlı ses geliyorsa ama su almıyor ve yıkamaya başlamıyorsa, ilk önce atık su pompasını kontrol ediniz.

Bulaşık makinesi pompası arızalı olabilir

Az önce de “Bulaşık makinesi kirli su hortumu tıkanmış olabilir” başlığında anlattığımız gibi, pis su hortumu tıkalı değilse o zaman da atık su pompası arızalı olabilir. Bu pompanın içini açıp denemenizi ve hatta gerekirse elektrik verip çalışıp çalışmadığını kontrol etmelisiniz. Bu nedenle mutlaka iyi bir bulaşık makinesi tamircisine bulaşık makinesinden neden su gelir ve neden çalışmadığını sormanızı tavsiye ediyoruz.

 BİLGİLENDİRME

 

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLER