0537 787 12 22    
admin@tekniksorun.com     Talep Formu

Çamaşır Makinesi Tuşları Çalışmıyor

15 Ağustos 2022     574 Görüntüleme

Genel de kullanıcı hatasından kaynaklanan bazı çamaşır makinesi sorunları vardır. Bunlardan biri de çamaşır makinesi tuşu arızasıdır. Çamaşır makinesi tuşları çalışmıyor ise bu sorun genel de kullanıcı hatasından kaynaklanan problemlerdendir. Kullanıcının tuşa sert basması ve çamaşır makinesi üretilirken tuşların çok hassas üretiliyor olması da tuş bozulması, tuş kırılması, tuşun yerinden çıkması tuş basmıyor hatası ve düğme ile birlikte ana kartın da zarar görmesine neden olur.

Çamaşır Makinesi Tuşları Çalışmıyor

Çamaşır makinesi panosunda yer alan tuşların birçoğu kullanılmıyor. Eğer çok fazla kullanılmayan (Sıcaklık ayar tuşu, sonradan çalıştır tuşu, ek durulama tuşu, su da bırakmak tuşu, devir düşürme ve yükseltme tuşu gibi) tuş kırık ve bozuk ise hiç tuş tamiri yaptırmanıza bile gerek yoktur. Ama çamaşır makinesi başlat tuşu çalışmadığında makineyi bile çalıştıramazsınız. Bu nedenle Çamaşır makinesi tuşu çalışmıyor ise çamaşır makinesi tamircisi çağırmadan önce ilk olarak çalışmayan tuşun sizin için ne kadar önemli olduğuna bakmalısınız.

Çamaşır makinesi Tuş Tamiri

Beyaz eşya servisi olarak beyaz eşya tamirlerini yaparken Çamaşır makinesi tuşu çalışmıyor sorunu bir hayli fazla gelmektedir. Bu tuş arızasını bazen tamire edebiliyorken, bazen de çamaşır makinesi tuş tamiri için yetkili servisten orijinal yedek parça almak zorunda kalabiliyoruz.

Çamaşır makinesi tuş tamiri genellikle yedek parça kullanılarak yapılır. Her ne bazen ana kartın düğmesinde sorun oluyor olsa da, Çamaşır makinesi tuşları çalışmıyor olması, beraberinde çamaşır makinesi pano değiştirmeye kadar varabilmektedir. Bu nedenle çamaşır makinesi çalışmayan tuş tamiri için bizi arayıp pano ışık tutucu ya da komple pano fiyatını da sorup ona göre servis isteyebilirsiniz.

Çamaşır makinesi Tuşları Neden Çalışmaz?

Çamaşır makinesi tuşları çok hassas olduğundan birkaç yıl içerisinde tuşlar kolaylıkla bozulabilir. Bu bazen tamir edilebilse de genellikle tamir edilmesi için parça satın almak gerekebilir. Çamaşır makinesi tuşları çalışmıyor olması her zaman için tuş kırık, tuş koptu, tuş yerinden çıktı ve tuş basmıyor ile alakalı sorunlar olmayabilir.

Çünkü çamaşır makinesi tuşları tutan panonun hemen arkasında çok hassas ince plastik var. O plastik kırıldığında da ana karta bağlı olan tuş basmaz.

Bazen de çamaşır makinesi pano ve ışık tutucu sağlam ama ana kart arızasından dolayı Çamaşır makinesi tuşu çalışmıyor olabilir. Bu durumda da sadece ana kart tamirini gerçekleştirmekteyiz.

Çamaşır Makinesi Tuşları Basmıyor Ne Yapmalıyım?

Çamaşır makinesi tuşları basmıyor ise kendiniz müdahale etmeyip beyaz eşya servisi çağırmanız daha mantıklı olacaktır. Çünkü çamaşır makinesi tuşu çalışmıyor ise mutlaka ana kart arızası, pano arızası ya da panonun iç tarafında kalan şeffaf parçanın arızalı olduğunu göstermektedir. Çamaşır makinesi tuşları çalışmadığında ne yapacağınız konusunda sizleri bilgilendirmek ve çamaşır makinesine gelen yüksek elektrik akımına kapılmamanız için sizleri bilgilendirmek amacıyla yazımıza devam ediyoruz. Çamaşır makinesi tuşu çalışmadığında;

 1. İlk önce elektrik fişini çekiniz.
 2. Bütün tuşlara tek, tek basınız.
 3. Ayar düğmesini iptal tuşuna getirerek yeniden prizi takınız.
 4. Çamaşır makinesinin çalışmayan tuşuna yeniden basınız.
 5. Eğer her hangi bir tepki yoksa bazı parçaların arızalı olduğunu göstermektedir. Çamaşır makinesi tuşları basmıyor ise;
 6. Çamaşır makinesi ana kart arızası
 7. Çamaşır makinesi pano arızası
 8. Çamaşır makinesi pano ışık tutucu kırılması
 9. Çamaşır makinesi düğme takılması
 10. Çamaşır makinesi düğme arızası
 11. Çamaşır makinesi programının takılı kalması ve daha birçok sebep Çamaşır makinesi tuşları çalışmıyor arızasının oluşmasına bir nedendir.

 BİLGİLENDİRME

 

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLER