0537 787 12 22    
admin@tekniksorun.com     Talep Formu

Çamaşır Makinesi Pompa Arızası

04 Ağustos 2022     6956 Görüntüleme

Çamaşır makinesi tahliye pompası arızalandığın da makine suyu atmaz, sıkma yapmaz ve su almaz. Çamaşır makinesi pompa arızası makineye meydana gelebilecek en önemli arızalardan biridir. Bu arıza tamir edilmezse çamaşır makinesi çalıştıramazsınız.

Çamaşır makinesi yıkamaya başlarken ve yıkama bittiğinde sıkmaya geçmeden önce pompayı çalıştırıp suyu tahliye eder. Eğer çamaşır makinesi pompasında bir arıza söz konusu değilse makinedeki su birkaç saniye de boşaltılır ve makinenin sıkmaya geçmesi gerekir. Çamaşır makinesi sıkma yapmıyor, yıkıyor ama sıkmıyor ise pompa arızalı demektir. Çamaşır makinesi tahliye pompası değişimi çok zor bir işlem değildir, ama bu parçayı değiştirirken çamaşır makinesi elektronik kart, alt kart, kabloların kopması, kazan delinmesi, lastik kopması ve daha birçok zararı makineye verebileceğinizi unutmayın. Gelin şimdi hep birlikte çamaşır makinesi pompa arızası, pompa değişimi, pompanın bozuk olduğu nasıl anlaşılır konusu ve pompa değiştirme ücretine hep birlikte bakalım.

Çamaşır Makinesi Pompasının Arızalı Olduğu Nasıl Anlaşılır?

çamaşır makinesi pompa arızası

Makineniz yıkama yaptı ama suyu atmadı, öylece bekledi. Suyu atmadığı içinde sıkmaya geçmedi. Bu sorun her zaman için ilk bakışta pompa arızasını işaret etmektedir. Peki çamaşır makinesi pompasının arızalı olduğu nasıl anlaşılır? Bunu anlamanın en kolay yolu ve önemli arıza tespiti nasıl yapılır biliyor musunuz?

  1. Çamaşır makinesi pompası arızasını tam olarak tespit edebilmeniz için biraz bile olsa çamaşır makinesi tamir bilgisinin olması gerekir. Ya da en azından makinenin çalışma mantığını bilmelisiniz.
  2. Çamaşır makinesini çalıştırdığınız da ilk olarak pompa çalışır ve içerisindeki suyu atar. Eğer pompa çalışmıyorsa pompa arızası, makine kilit arızası, motor arızası ve elektronik arızası var demektir.
  3. Çamaşır makinesini sıkmaya ya da boşaltmaya aldığınız da makineden hiçbir ses çıkmıyorsa pompa arızalı olabilir.
  4. Çamaşır makinesi pompa tamiri öncesi pompadan ses gelip gelmediğini dinleyin. Pompadan çok az ses geliyor ve suyu atmıyorsa pompa sıkışmış ya da bozuk demektir.
  5. Pompa çok gürültülü çalışıyorsa içerisinde bir cisim var ya da pervane kırık demektir. Pompa değişimi ve tamiri için Beyaz eşya servisi dükkanımızı arayabilirsiniz.

BONUS İÇERİK: İstanbul Avrupa Yakası İçin Sultangazi Beyaz Eşya Servisi Şubemizden Destek Alabilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Pompası Neden Arızalanır?

Çamaşır makinesinde bazı parçalar aşınma ve çok uzun süreli kullanımdan kaynaklanan bazı ürünler vardır. Bu ürünlerden biri de çamaşır makinesi pompa arızasıdır. Uzun süre çamaşır makinesinde oluşan sert kireç parçaları ve unuttuğunuz bozuk para, toka, kürdan, kolye, çeyrek altın ve anahtar gibi cisimlerin pompanın sıkışmasına sebebiyet verir. Çamaşır makinesi tahliye pompasının içerisinde çok küçük ama güçlü bir pervane vardır.

Pervaneye bir şey sıkıştığında pervane onu dışarı atmak için çalışmaya devam eder. Sert dönen pervane sıkışan cisme çarparak kopabilir ve hatta bir parçası kırılabilir. Tahliye pompasının arıza nedenlerinin başında cisimlerin sıkışması gelir. Siz de eğer çamaşır makinesi pompa değişimi yaptırmak ve tamir için ücret ödemek istemiyorsanız çamaşır makinesine elbiselerim atmadan önce mutlaka ceplerini kontrol etmelisiniz.

Çamaşır Makinesi Tahliye Pompası Çok Ses Yapıyor

Çamaşır makinesi su boşaltırken çok ses çıkartıyor ise bu sorun tahliye pompası ile ilgili olabilir. Bazen de çamaşır makinesinin yan duvarların ki sacın esnemiş olabiliyor. Bu da pompa çalışırken sallanmasına ve dolayısıyla ses çıkarmasına neden olabilir. Çamaşır makinesi pompası ses çıkartıyor ise makinenin ön tarafındaki tahliye kapağının açılması gerekir. İçerisinde pervaneye çarpan bir şey olabilir. Yalnız bu kapağı açarken çamaşır makinesi fişini prizden çekin. Yüksek akım elektriğe kapılma riski vardır.

Eğer pompanın içerisinde sıkışan bir şey yoksa o zaman da pompa arızalı olabilir. Çamaşır makinesi pompa tamiri, değişimi ve diğer işlemler için bizden randevu alabilirsiniz. Çamaşır makinesi servisi birimimiz ve teknikerlerimiz size yardımcı olmak için hazır.

Çamaşır Makinesi Pompa Tamiri ve Değişimi

çamaşır makinesi pompa değişimi

Çamaşır makinesi yıkıyor ama sıkma yapmıyor ise pompa ile ilgili olabilir. Yalnız her suyu atmayan makinenin pompası arızalı olmayabilir. Bunu anlayabilmek için çok iyi arıza tespiti yapmanız gerekir. Arıza tespiti yapılmadan çamaşır makinesi pompa arızası deyip pompa değişimi yapılırsa, tahliye pompasını boşuna satın almış olursunuz. Tahliye pompası değişimi ve tamiri için bizim gibi beyaz eşya teknik servisi ile çalışmanız gerekir.

Çamaşır makinesi tahliye pompa değişimi makine markasına göre değişmektedir. Genel de fiyatlar aynı gibi görünse de bazı markaların pompaları iki kat daha yüksek ücretlere satılabilmektedir. pompa değişim ücretleri için bizi arayabilirsiniz. Bosch, Arçelik, Beko, Siemens, Profilo, LG, Samsung, İndesit, Hotpoint Ariston ve Vestel gibi markaların pompa değişimini güvenle Bayrampaşa beyaz eşya servisi ve diğer servislerimizi arayıp yaptırabilirsiniz.

Bizler haftanın her günü arızalı çamaşır makinesi pompa tamiri ve değişimini yaptığımız için yanlış tespitte bulunmamız söz konusu değildir. Bu nedenle çok uygun beyaz eşya servis ücreti, çamaşır makinesi tamir ücreti ve daha önemli işleriniz için mutlaka bizimle çalışmanızı öneriyoruz. Hadi siz de hemen çamaşır makinesi pompa arızası, değişimi, tamiri, sökülmesi ve fiyatı için bizden randevu alınBİLGİLENDİRME

 

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLER