0537 787 12 22    
admin@tekniksorun.com     Talep Formu

Çamaşır makinesi su boşaltmıyor

22 Ekim 2022     294 Görüntüleme

Çamaşır makinesi yıkıyor ama suyu boşaltmıyor arızası arızası mı yaşıyorsunuz? Çamaşır makinesi su boşaltmıyor arızası genelde kullanıcıların evde yapmış olduğu arızalardan biridir. Çamaşır makinesi su boşaltmama nedenleri ve suyu tahliye etmiyor Olması hemen beyaz eşya tamircisi çağıracağınız anlamına gelmez.

SADACE RANDEVU ALMAK İÇİN ARAYINIZ!.

0537 787 12 22

Çamaşır makinesi suyu tahliye etmiyor ise öncelikle arıza nedenlerini bilip ona göre müdahale etmelisiniz. Çamaşır makinesi su boşaltmama arızası genellikle evde yapılabilecek basit işlemler olduğundan dolayı burada anlatılacak olan işlemleri yaptığınız takdirde çamaşır makinesi su boşaltmıyor arızasını çözmüş olacaksınız.

Çamaşır makinesi yıkıyor ama sıkmıyor diyorsan tıkla.

Çamaşır makinesi neden su boşaltmaz?

Çamaşır makinesi çamaşırları belirli bir aşama içerisinde yıkayan akıllı aletlerdır. Çamaşır makinesini çalıştırdığınız zaman çamaşır makinesi su alır, motoru çevirir, ve sonra da suyu tahliye eder. Çamaşır makinesinde bir arıza meydana gelirse suyu tahliye etmez yani çamaşır makinesi suyu boşaltmaz. Çamaşır makinesi suyu tahliye etmiyor arızası ile birlikte çamaşır makinesinde bazı sorunlar meydana gelir.

Çamaşır makinesi suyu tahliye etmediğinde makine sıkma da yapmaz.Yani çamaşırlarınız islak kalır. Bu durumda çamaşır makinesinin neden suyu boşaltmadığını bilmeniz vardığından su boşaltmamı arızasını çözmeniz gerekmektedir.

Çamaşır makinesi suyu tahliye etmiyor

Çamaşır makinesi su boşaltmıyor

Çamaşır makinesi suyu tahliye etmiyor arızası ile suyu boşaltmıyor arızası tamamen aynıdır. Çamaşır makinesinin belirli periyotlar ile yıkama yapıp suyu boşaltdığını ifade etmiştik. Eğer çamaşır makinesi yıkıyor ama suyu boşaltmıyor ise ise bunun sebebini ve çözüm yollarını araştırmalısınız. Çamaşır makinesi suyu boşaltmıyor arızası meydana geldiğinde makinede bazı Problemler ortaya çıkar. Bunlardan bir tanesi ise çamaşır makinesi suyu boşaltmadığında sıkma da yapmaz.

Yani çamaşırlarınız islak kalır. Ayrıca çamaşır makinesinde bazı olumsuz problemlerde meydana gelir. Bunların üstesinden gelebilmek için çamaşır makinesi su boşaltmıyor arızasını yapmalı ve suyun yeniden tahliye etmesini sağlamalısınız.

Çamaşır makinesi su boşaltmama nedenleri ve çözümleri

Çamaşır makinesi su boşaltmıyor arızası ile karşı karşıya kaldığınızda çamaşır makinesi tamircisini çağırmadan önce burada yazmış olduğumuz bazı ipuçlarından faydalanarak çamaşır makinesi su tahliye etmiyor arızasına çözüm bulabilirsiniz. Suyu tahliye edememe sebepleri ve çözümlerine geçmeden önce, çamaşır makinesi su boşaltmıyor arızası ciddi bir sorun değildir. Yalnız sizler güvenlik önlemleri almadan sorunun çözümüne odaklanırsanız çamaşır makinesinde bazı hasarlar meydana getirme ihtimaliniz oldukça yüksektir.

Ayrıca elektrik akımına çarpılma ihtimali de yüksektir. Bundan dolayı çamaşır makinesi su boşaltmıyor arızasını beyaz eşya tamircisi olan kişilerin yapmasını tavsiye ediyoruz. Fakat sizler suyu boşaltmama nedenlerini kendiniz bulup bulup tamir etmek isterseniz o zaman aşağıda yer alan bazı ipuçlarından faydalanabilirsiniz.

Dilerseniz Bayrampaşa beyaz eşya servisi ile Gaziosmanpaşa beyaz eşya servisi  ve diğer bir şubemiz olan Kayaşehir beyaz eşya servisi ile görüşerek çamaşır makinesi su bpşaltmyıor arızası için yardım alabilirsiniz.

Çamaşır makinesi tahliye pompası tıkalı olabilir

Çamaşır makinesi su boşaltmıyor arızası genellikle tahliye bir şeylerin kaçması ile meydana gelir. Örnek olarak çorabın Ttekini bulamıyorsanız, çamaşır makinesi pompasında olabilme ihtimali oldukça yüksektir. Çamaşır makinesi suyu tahliye etmiyor arızası genellikle çamaşır makinesi su pompasının sıkışmasından kaynaklanmaktadır bunun çözümü için de, tahliye pompasının kapağını çıkarıp içerisinde olan Cisimlerin çıkarıp deneyebilirsiniz. Tahliye pompasını içinden bir şey çıkmazsa aşağıda yer alan diğer yöntemlere bakınız.

Çamaşır makinesi tahliye pompası arızalı olabilir

Çamaşır makinesi tahliye pompasının içerisine açtığımızda içerisinden herhangi bir cisim çıkmazsa tahliye pompasının arızalı olabilme ihtimali de oldukça yüksektir. Çamaşır makinası tahliye pompası değişimi için mutlaka beyaz eşya tamircilerinden destek alınız. Tahliye pompasını siz kendiniz değiştirmeye çalışmayın. Tahliye pompası değişimi sırasında çamaşır makinesi motoruna ve makinanın altındaki kartına zarar verebilirsiniz. Çamaşır makinesi su boşaltmıyor arızası için aşağıdaki seçeneklere de bakabilirsiniz.

Çamaşır makinesi su tahliye hortumu tıkalı olabilir

Çamaşır makinesi yıkama işlemini bitirdikten sonra tahliye pompası aracılığı ile suyu tahliye eder. Tahliye edilen su tahliye hortumu ile suyu makineden dışarı atar. 
Çamaşır makinesi yıkıyor su boşaltmıyor ise makinenin boşaltma hortumuna bakmanız gerekmektedir. Çamaşır makinesi gider hortumu tıkalı olduğunda suyu dışarı atamaz. Hortumun içerisinde parayada benzeri şeyler kaçabilir.Bu durumda çamaşır makinesi su boşaltmıyor arızası tahliye hortumu değişimi ile çözüme kavuşturulmuştur olacaktır.

Çamaşır makinesi elektronik kart arızası

Çamaşır makinesinin bütün parçaları yöneten bir parça vardır ki oda çamaşır makinesi elektronik kartıdır. Elektronik kart hangi parçayı ne zaman elektrik göndereceğini yani komut vereceğini kendi belirler. Çamaşır makinesi yıkıyor, motoru çeviriyor ama suyu boşaltmıyor ise elektronik kart arızası da olabilir. Bu durumda elektrik kar tamirini yapılması gerekir. Çamaşır makinesi su boşaltmıyor arızası yani çamaşır makinesi suyu tahliye etmiyor arızası elektrik kart tamirinden sonra çözüme kavuşturmuş olacaktır.

Çamaşır makinesi elektrik kablolarının kopmas

bazı zamanlarda çamaşır makinesi süt suyu tahliye etmiyor arızasının çamaşır makinesinin içerisinde bulunan kabılardan meydana geldiğini görmekteyiz. Çamaşır makinesi devamlı olarak sallanan ve çok fazla kullanılan bir ürün olduğundan dolayı elektrik kablolarında kopukluk veya yanık olabilir. Bu gibi durumlarda çamaşır makinesi kabılarını tamamen değiştirmeniz ya da kopan yeri izole bant ile bağlamanız gerekebilir. Sizler kesinlikle müdahale etmeyiniz ve bu durumda beyaz eşya servisi ile çalışmamızı tavsiye ediyoruz.

Çamaşır makinesi suda beklet tuşu basılı olabilir

Çamaşır makinesi suyu tahliye etmiyor arızasını incelediğimizde bazı zamanlarda herhangi bir arızanın da olmadığını görebiliyoruz. Çamaşır makinesi su boşaltmıyor arızası için bizi Çağıran müşterilerimize gittiğimizde çamaşır makinesinin suda beklet tuşunu basılı olduğunu görmekteyiz. Çamaşır makinesi suda beklet tuşu aktif ise çamaşır makinesi suyu boşaltmaz.

Çamaşır makinesi kazanına çorap kaçması

Başlığı okuyunca hayretler içinde kalıp şaşırmış olabilirsiniz. Çamaşır makinesi su boşaltmıyor arızasının başlıca nedenlerinden bir tanesi de çamaşır makinesinin içine kaçan çoraplardır. Eğer kaybolan çorabınızın bir diğer tekini yani diğer eşini bulamıyorsanız çamaşır makinesinin içerisinde olma ihtimali yüksektir. Çamaşır makinesi su boşaltmıyor arızası ile karşı karşıyasınız ve yukarıda yer alan bütün arıza nedenlerini yani bozuk olabilme ihtimallerini incelediyseniz çamaşır makinesinin içine çorap kaçmış olabilir. Bu durumda kendiniz müdahale etmeyip mutlaka çamaşır makinesi tamircisi ile görüşüp çamaşır makinesi içinden çıkan çorabın çıkartılması gerekir.BİLGİLENDİRME

 

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLER