0537 787 12 22    
admin@tekniksorun.com     Talep Formu

Anten kablosu nasıl bağlanır takılır

01 Nisan 2018     4217 Görüntüleme

Çatı antenleri çok fazla eski olan ve birçok yerinden eklerle dolu olsa bile çalışırdı. Çok eskiden çatı antenleri zamanın da kimsenin kablo değiştirdiğiniz bile görmezdik. Koptu mu derhal bağlarlardı işlem tamam. Çatı antenlerini şu an da kullananlar var muhakkak. Yalnız uydu sistemleri daha gelişmiş olduğundan çoğul olan bir konuya değinmek istiyoruz..  Anten kablosu nasıl takılır diye merak ediyorsanız buyursunlar dilimiz döndüğünce söyleyelim. Anten kablo değiştirme işlemleri profesyonel işini bilen yüzlerce referansı olan yani konusun da uzman olan personeller tarafından yapılması gerekir. Bunun nasıl nedeni kablo değiştirmek size çok kolay gelebilir ama işlem bilmeyenler için biraz tehlikeli olduğundan dolayı işinizi uyducu arkadaşlara bırakmanızı öneriyoruz. Anten kablosu nasıl bağlanır? Sorusunun anlatımına başlayalım.

Merkezi Uydu Sistemleri Kablo Nasıl Bağlanır?

Merkezi uydu sistemleri kablo nasıl bağlanır diye bizlere sık sık sorular yöneltilmektedir. Bu soruların cevaplarını sitemizin sık sorulan sorular başlığı altın da paylaşıyoruz. bu konuyu da orada bulamadıysanız buradan merkezi uydu sistemleri anten kablo bağlamayı burada bulabilirsiniz. Öncelikle (H H - H V - L V gibi yazan yerlere kablo takılmaz. 1 3 5 7 9 11 13 15 17 19 gibi yazan yerler vardır bir tarafında diğer taraftaysa 2 4 6 8 10 12 14 16 18 20 ayrıca yazmaktadır. Bu numaralara takmalısınız.

Kısaca özetlemek gerekirse Kablonuz binanın dışından geliyorsa aynı metrajlı bir kablo alarak her iki ucu konnektörler yardımıyla bağladıktan sonra televizyonunuza bağlayabilirsiniz. Bu işin kolay tarafı işin en püf noktası eliniz çanak anten lnb yetişiyor mu yetişmiyor mu? Yetişmeme bir cevabınız varsa hiç denemeyin. Çünkü çanak anteni sökmekten başka çaresiz yok. Normal antenler de kolaylıkla bağlanması yapılabilir ama çanak anten binanın ortasın da ve ulaşılabilir olması gerekir.

F konnektör nasıl bağlanır?

Burada anlatılanların aksine bir resim paylaşmanın daha etkili olabileceğini düşündüğümüz den dolayı yukarı da olan fotoğrafı incelediğiniz de detaylı olarak f konnektör nasıl bağlanır sorusuna cevap bulacaksınız. Yalnız dikkat etmeniz gereken bir kaç husus var. Konnektörle bağladığınız kablo ucunu kontrol ettiğiniz de ince teller ile ortada ki sarı kalın telin birbirine değmemesi gerekir. f konnektör nasıl bağlanır gibi terimle kullanılarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Türkçe dil seçeneğiyle yayın yapan euronews ile trt arasında 2009 yılında yapılan anlaşma bugün itibariyle bakanlar kurulunca alınan karar göre ortaklık resmen fes edildiği açıklandı. Euronews ile ortaklık payı 15.70 oranında yüksek ve büyük olacak derece de bir ortaklığı bulunmaktaydı.Bu ortaklık ülkemiz için kanala ait olan 4. en büyük kar ortağıydı diyebiliriz. Şimdi ise Türkiye ortaklığı bitirmiş oldu. Tam olarak alınan bu kararın hangi sebeple olduğu veya hangi nedenlerin sebep olduğu konusun da bir açıklama yapılmazken yaklaşık 9 senelik uzun bir maratonun yaşanıldığı bu süreç bir imza ve alınan karar ile bitirilmiş oldu. Alınan bu kararın ülkemiz ve milletimiz için hayır getirmesi temennisindeyiz.

Trt son yıllarda dünyada ses getirmeye devam ediyor. İlk olarak açılan hd kanalların yanı sıra 4k olarak yayın yapan kanalı ülkemize taşıyan bu özel devlet kanalının çok başarılı işler yaptığını hep birlikte görmekteyiz. Daha da başarılı olması dileğiyle...

 BİLGİLENDİRME

 

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLER