0537 787 12 22    
admin@tekniksorun.com     Talep Formu

Hi-level Tv ilk kurulum ve kanal ayarlama

01 Ocak 2019     57386 Görüntüleme

Hi-level televizyonlar büyük mağazalar da satılmaya başlandı. Bu Hi-level marka televizyonun Tv ilk kurulum ve kanal ayarlamanın nasıl yapılacağını sizlere anlatacağız. Öncelikle Hi-level Tv kurulum ayarlarını yaparken hiç zorlanmayacağınızı ve hatta bu menüyü ben bir yerden hatırlıyorum diyeceğinizi tahmin ediyoruz. Hi-level tv kanal ayarlama kısmına geçtiğimiz de ülkemiz de sıklıkla kullandığımız televizyon markası olan Vestel ile birebir aynı olduğunu göreceksiniz. Kasa yapısı ve kullanılan menünün yanı sıra Hi-level Tv televizyonları Vestel garantisi altında da üretildiğini sizlere söylemek istiyoruz.

Hi-level Tv ilk kurulum ayarları

Sizler için Hi-level Tv ilk kurulum videosunu çekmek yerine sizlere düzgün bir anlatım ile kanal ayarlama ve makalemizi resimler ile destekleyerek Hi-level Tv ilk kurulum ile ilgili anlatımımızı gerçekleştiriyoruz.

Televizyonu ambalajından sağlam bir şekilde çıkarmaya özen gösterin. Televizyon ilk açıldığı zaman kanal listesi boş gelecektir. Hi-level tv kumandasına uygun olan pilleri takarak kumandanın >Menü tuşuna basın. Burada bazen eski menü ile veya bazen de yeni menü ile karşılaşabilirsiniz. Bu her iki menüde de sistem ve mantık tamamen aynıdır. Sadece ilk olarak menüye bastığınız da bir değişiklik görünse de ikinci adımda her hangi bir yere tıkladığınız da Vestel’in ve Hi level televizyonun kullanmış olduğu eski menü açılacaktır.

>Kurulum yazan yere girip en altta >ilk kurulum yazan yere giriş yapın. Burada sizden onay için >Evet tuşuna basmanızı isteyecek. Evet diyerek Hi-level Tv ilk kurulum için gerekli işlemleri yapmaya hazırsınız demektir.

Tv kapanıp açıldığı zaman Dil seçimi için Türkçe olarak yazan >Hoş Geldiniz (Veya Dil seçimi Türkçe) yazan yeri tıklayın.

hi level tv kurulum

Ev modu veya mağaza modunu gördüğünüz de >Ev modu yazan yeri seçin.

hi level uydu kurulum

Yayın türünü seçebileceğiniz bölüm gelecek. Karasal Kablo tv Ve uydu yazar Burada >Uydu yazan yeri seçip ok tuşuna basın.

hi level ilk kurulum

Digitürk, D-smart, Normal olarak bir yer gördüğünüz de >Normal yazan yeri seçin.

hi-level kanal ayarlama

Çanak anten resmini göreceksiniz. Burada sizlerden sisteminiz ile ilgili tercih yapmanızı istiyor. Tek çanak anten kullanıyorsanız Direk ya da diğerlerini seçin uyarısını alacaksınız. Sizler ne tür bir sistem kullandığınızı bilmiyorsanız Kumandanın sağ taraftaki tuşuna 2 kez bazın ve diseqc yazan yeri seçin. En üstte kullandığınız uyduyu seçin. Türk kanalları istiyorsanız Türksat42E yazması gerekir.

Hi-level Tv kanal ayarlama

hi-level uydu kurulum

Televizyon yeni olduğundan dolayı içerisinde olan kanallar da en son çıkan kanallardır. Bu nedenle en altta da yazdığı gibi >Tanımlı kanal listesini yükle yazan yeşil tuşa basmanız gerekir. Buraya tıklamanız ile karşınıza Hi-level Tv kanal ayarlama kısmını bitirmeniz de büyük rol sahibi olan bir uyarı mesajı alacaksınız. Burada çıkan uyarıya Ok evet diyerek Hi-level Tv ilk kurulum ve kanal ayarlamayı tamamlayabilirsiniz.

 BİLGİLENDİRME

 

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLER