0537 787 12 22    
admin@tekniksorun.com     Talep Formu

Toshiba TV kurulum uydu yükleme ve kanal ayarlama

17 Şubat 2023     45282 Görüntüleme

Toshiba TV kurulumu, kanal yükleme ve uydu ayarlarını yapmak sandığınız kadar zor değil. Bunun için toshiba yetkili Servisi ya da çevrenizdeki uydu servislerini çalmanıza gerek yok. Burada anlatacağımız toshiba televizyona kanal yükleme işlemi sayesinde toshiba TV kurulumunu hızlı bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz.

Toshiba TV kanal yükleme nasıl yapılır?

Toshiba TV kurulum uydu yükleme ve kanal ayarlama

Toshiba televizyon Kurulum ve kanal yükleme ayarlarını yapmak için üç farklı yol izleyebilirsiniz. Otomatik arama, manuel arama Ve Türksat kanal güncelleme sistemi ile Tosiba TV kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz. Toshiba TV kanal yükleme işlemini Türksat kanal güncelleme sistemi ile yapmanız daha hızlı olacaktır. Bu işlem sırasında hata almanız halinde otomatik kanal aramasını tercih edebilirsiniz.

TAVSİYE: Tv de sinyal yok ise kanal kurulumu yapamazsınız. İlgili yazıya tıklayın.

Toshiba TV kanal kurulumu nasıl yapılır?

Toshiba TV kanal kurulumu için kumandanızın menü, home ya da ev simgesi olan tuşa başınız. Karşınıza tosba TV kurulum menüsü gelecektir. Sol taraftan kumanda tuşlarını kullanarak ayarlar yazan yere gelip OK tuşuna basın. Kurulum seçeneğini tıklayın. Otomatik arama yazan yeri bulup OK tuşuna basın. Uydu listesi yazan yerden Türksat uydusunu seçerek otomatik kanal aramasını başlatabilirsiniz. Her şeyi doğru yaptıysanız Toshiba kanal kurulumu birkaç dakika içerisinde bitmiş olacaktır.

Toshiba TV Türksat kanal güncelleme sistemi ile kanal yükleme

Türksat kanal güncelleme sistemi sayesinde televizyon kanallarınız birkaç saniye içerisinde otomatik olarak yükleyecek ve yüklendikten sonra kanal listeniz sıralı bir şekilde düzenlenecektir. Yani favori kanallarınızın tamamı listemizin en başında yer alacaktır. Türksat kanal güncelleme sistemi toshiba TV kurulumu ile kanal yüklemesinden sonra kanal sıralamasını düzeltmenize gerek kalmayacaktır. 

Toshiba TV kanal yükleme işlemine Türksat kanal güncelleme sistemi ile devam etmek için kumandanızın Home yani ev işaretli olan tuşa basın. Ayarlar, kurulum, Türksat kanal güncelleme sistemi ile kanal yükleme, güncellemeyi başlat seçeneğine gelip OK tuşuna basın. Uydu sinyal kablonuzda ve uydu sinyal seviyesinde sorun olmaması halinde birkaç saniye içerisinde televizyona kanal yükleme işlemi başarılı bir şekilde bitecektir.

Toshiba TV uydu ayarları uydu ekleme

Toshiba televizyonunda uydu kanallarını izleyeceksiniz Toshiba TV uydu kurulumu, uydu ekleme ya da uydu düzenleme ayarlarını yapmanız gerekmektedir. Uydu ayarlarını yapmadığınız sürece Toshiba TV kurulumu, kurulum ya da kanal yüklemeyi gerçekleştiremezsiniz. Toshiba TV uydu ayarlarımı yapmak için kumandanız aracılığıyla bu işlemi basitçe gerçekleştirebilirsiniz.

Toshiba tv kanal kurulumu

Uydu eklemek, uydu ayarlarını yapmak veya uydu düzenlemek için kumandanızdaki ev işaretli olan tuşa basın. Ayarlar yazan yere gelin. Kurulum yazan yere tıklayın. Listede uydu ayarları yazan bir yer göreceksiniz. Buraya tıklayın. uydu listesinden Türksatı bulup OK tuşuna basın. Uyduyu düzenlemek için en altta belirtilen renkli tuşa basın. Buradan türksat uydu kurulumu için uydu ayarları karşınıza çıkacaktır. Uydu ayarlarını düzenlemek için gerekli ayarları burada görebilir ve istediğiniz değişiklikileri yapabilirsiniz.

Toshiba TV uydu ayarları İle ilgili uydu ekleme seçeneğini de anlatmak isteriz. Toshiba TV uydu kurulumu menüsünde istediğiniz bütün uyduları göremeyebilirsiniz. Bildiğiniz üzere toshiba TV kurulumu ve kanal yüklemeyi yapmadan önce uydu ayarlarını yapmanız gerekir. İstediğiniz uydu uydu listesinde yoksa aynı şekilde home, ayarlar, kurulum, uydu ayarları ve uydu düzenle seçeneğine girin. İstediğiniz uyduyu düzenleyebilir ve bu menüde yeni uydu ekleyebilirsiniz.

Toshiba TV ilk kurulum

Bazen her şey doğru ve düzgün bir şekilde yapılmış olsa da kanal yüklemeyi gerçekleştiremeyebilirsiniz. Toshiba televizyona kanal yüklemek, kanalları güncellemek ve kanal yükleme işleminde yaşadığınız bazı sorunları gidermek için ilk kurulum işlemini yapmanız gerekebilir. Toshiba TV ilk kurulum ile bütün ayarları fabrika ayarlarına çevirerek gerekli sorunların üstesinden kalkabilirim. Toshiba TV kurulumu sayesinde televizyonda yaşadığınız sorunlardan kolaylıkla kurtulabilecek. Toshiba TV ilk kurulum öncesi kurulum yaptıktan sonra televizyondaki bütün ayarların silineceğini unutmayın. Örnek: Hi-level tv ilk kurulum yazısına bakabilirsiniz.

Toshiba TV ilk kurulum işlemine başlamak için home tuşuna basın. Ayarlar seçeneğinde okay tuşuna basın. Kurulum yazan yere gelin. OK tuşuna basarak içeri giriş yapın. Listenin en altında ilk kurulum göreceksiniz. İlk kurulum yazan yere tıklayıp OK tuşuna basın. Karşınıza tuğba TV ilk kurulum ve TV kurulumunı yaptığınızda bütün kalan silinecek ve fabrika ayarlarına çevrilecektir yazısını göreceksiniz. Evet Seçeneğini tıklayın. Televizyon otomatik olarak kapanacak ve yeniden açılacaktır. Bu süre zarfında sakın televizyonun fişini çekmeyin veya kapatmayın.

Televizyon yeniden açıldığında Bazı ayarlamalar yapmanız gerekmektedir. Toshiba TV kurulumu yapmadan önce gerekli ayarların yapılması ve uydu kurulumunun yapılması gerekir.

Televizyon otomatik olarak açıldıktan sonra ülke olarak Türkiye’yi seçin. Bir tekneyi için türkçeye basın. Şifreli kanal tarama özelliğine hayır deyin. İnternet ayarlarını yapmanızı sizlerden isteyecektir. TV internet ayarı için Wi-Fi ayarlarını yapın Yada internet kablomuzu bağlayın. İsterseniz de bu seçeneği atlayabilirsiniz. Karşınıza uydu seçeneğe çıkacaktır. Dört tane Çanak anten resmi olan seçeneğini seçip OK tuşuna basın. tanımlı kanal listesini yükle seçeneğine gelip evet deyin. Bir uyarı daha gelecektir onunda evet yazan yeri seçip OK tuşuna basın. Kanallar birkaç saniye içerisinde yüklenecekti. Toshiba TV ilk kurulum, TV kurulum, TV ayarlarını yapma, uydu kurulumu, uydu kanallarını yükleme ve hazır kanal listesini yükleme işlemi bu işlem ile bitmiş olacaktır.BİLGİLENDİRME

 

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLER