0537 787 12 22    
admin@tekniksorun.com     Talep Formu

TRT kanalları hariç diğer kanallar göstermiyor

28 Haziran 2018     31457 Görüntüleme

TRT kanalları hariç diğer kanallar göstermiyor

İstanbul’un en kapsamlı uydu teknik servis hizmetleri firması olan tekniksorun.com firmasının web sitesinde ki yararlı bilgilerden yararlanmak için bu konumuz ve diğer konularımızı inceleyebilirsiniz. TRT kanalları hariç diğer kanallar göstermiyor problemi ile karşı karşıya kaldığınız zaman dilerseniz bu problemi kendiniz yapabilir ve dilerseniz de yakın çevrenizde bulunan uydu servisi firmalarından da hem konuya dair fikirlerini almak için problemi anlattıktan sonra ne dediklerine bakıp buna göre kendinize bir yol haritası çizebilirsiniz. Aynı şekil de kendiniz yapmaya çalışıp ta yapamadığınız durumlar da kendilerinden randevu talebin de bulunabilirsiniz.

TRT kanalları her yerde çeker, çünkü bu kanallar devletin kanalıdır diye düşünmeyin:) özellikle TRT kanallarının HD olan versiyonları sağlam bir çanak anten ayarı yapılmadığı sürece her kanal çekse bile bu kanallar çekmez. HD olan frekansları zayıf bir frekansa sahiptir. Kanalların bazılarının çekip bazılarının da çekmemesi bazen rastlantı bazen de anten sorunlarına işarettir. Ama TRT kanalları hariç diğer kanallar göstermiyor gibi bir sorununuz varsa yine de antenden kaynaklanabileceğini unutmayınız. Teknik servis ekiplerinden alacağınız bir randevu ile televizyon konusunda ki şikayetlerinizin tamamını çözeceğine eminiz.

İşte olası nedenler

Çanak anten ayarlarınızın ciddi bir şekilde bozulmuş olması,

Kullanılan lnb bozul olması,

Çanak antenin her hangi bir parçasının yerinden çıkması, kırılması, bökülmesi,

Anten kablosunun bozulması, içine su girmesi, çatlaması, konnektörlerin bozulması

Uydu alıcısının bozulması, resetlenmesi, ayarlarının değiştirilmesi, eski kanalların geri yüklenmesi

Burada yazılanların her hangi bir tanesinin olması sonucun da TRT kanalları hariç diğer kanallar göstermiyor sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

 BİLGİLENDİRME

 

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLER