0537 787 12 22    
admin@tekniksorun.com     Talep Formu

Samsung Tv Kurulum, Uydu Kanal Arama ve Sıfırlama

03 Şubat 2023     4796 Görüntüleme

Samsung tv kurulum ve uydu kurulumu Samsung tv kullanıcıları ve servisler tarafından kolaylıkla yapılabilen işlemler arasındadır. Televizyonun ayarını bozduysanız ya da yeni bir televizyon aldıysanız Samsung servisi çağırmadan buradaki yazımızı okuyarak Samsung tv kanal yükleme ve kanal aramasını gerçekleştirebilirsiniz.

Samsung tv markası Türkiye’de en çok sevilen televizyon markalarının başında gelir. Samsung tv; Kolay menü, tv ayarları, Samsung tv kurulum, kanal yükleme, ilk kurulum, smart tv ayarları, İptv, uydu kurulumu ve uygulama yükleyebileceğiniz mağazası ile tercih edilen markalar arasında yerini korumaktadır. Siz de Samsung televizyona sahipseniz ve ayarlarının nasıl yapıldığını bilmiyorsanız burada ki bilgilerden yola çıkarak Samsung smart tv, android tv veya led tv ayarlarını gerçekleştirebilirsiniz.

Samsung Tv Kanal Arama Nasıl Yapılır?

Samsung tv kurulumu

Samsung tv kanal araması ve kanalları yüklemek için Samsung tv kumandasının Menü tuşuna basın.

Smart tv kullanıyorsanız bir üstte sıralı bir şekilde simgeler çıkacaktır. Kumandanın ok tuşları sayesinde sol tarafa gelerek > Ayarlar yazan yere tıklayın.

Açılan Menü de sol Çanak anten simgesi olan ve Yayın yazan yere gelin.

Yeni model Samsung televizyon kullanıyorsanız en altta uzman ayarları yazacaktır. Oraya tıklayın. (Eski model Samsung televizyonlar için kanal ayarları yazan yere gireceksiniz.)

En üstte Manuel arama yazan yere girin.

Eğer daha önce Samsung tv uydu kurulumu yaptıysanız ve Türksat42E ya da Hodbird13E uydularını seçtiyseniz, burada bu uydular görünecektir. Türksat42E yazan yere tıklayın.

Samsung tv uydu arama ekranı gelecektir. Üstte “Program Türksat42E ayarlarını yapılandırın” yazması gerekir.

Ardından Frekans, transporder, sembol oranı gibi bilgileri girmeniz için menü açılmış olacaktır. Samsung tv kurulum menüsünü tamamlamak için manuel kanal arama frekansını doğru bir şekilde boş alanlara girin. Samsung tv kanal arama frekansı; 12380 – V – 27500 olarak ekleyip kaydet tuşuna basın.

Tarama modu yazan yere ücretsiz kanallar

Şebeke arama yazan yeri de aktif ederek başlat tuşuna basınız.

Samsung tv kanal kurulumu bu sayede tamamlanmış olacaktır. Eğer kanalları bulamıyorsanız ve herşey doğru olmasına rağmen Samsung televizyona kanalları yükleyemiyorsanız, ilk kurulum ve uydu kurulumu yöntemlerini deneyin.

Samsung Tv Uydu Kurulumu

Samsung tv’ye kanal yüklemek için öncelikle kanal aramasını gerçekleştireceğiniz uyduları seçmeniz gerekir. Uydu kurulumun yanlış olması ile Samsung televizyona kanal araması yapamaz ve kanal aramasını başlatsanız bile televizyona hiçbir kanal yükleyemezsiniz. Samsung tv uydu kurulumu için;

Kumandanızın Menü, Setting ya da Home yazan yere tıklayın.

Yayın yazan yere girin.

Eski Samsung tv menüsü için kanal ayarları yazan yere girin. Yeni Samsung tv menüsünde ise uzman ayarları yazan yere girin.

Uydu sistemi yazan yere giriş yapın.

Karşınıza bütün uydu isimlerinin olduğu uydu listesi çıkacak. Buradan hangi çanak anteni kullanıyorsanız o uyduyu seçmeniz gerekir. Örnek vermek gerekirse: Binanız da Türksat uydusu varsa Türksat42E seçin. Türksat ve yabancı kanalları çeken Hodbird uydusu varsa Hodbird13E ile Türksat42E uydusunu seçin. Kaydet tuşuna basarak geri tuşuna basın.

Yaptığınız bu işlem ile Samsung tv uydu kurulumu tamamlanmış olacak ve televizyona kanalları yüklemek için hazır hale gelmiş olacaktır.

Samsung Tv İlk Kurulum

Televizyon kurulumu yaparken bazı düzeltilemeyen ayarlar ve arızalar ile karşılaşabilirsiniz. Bu sorunları düzeltmek Samsung tv ilk kurulum ile mümkün. Televizyon açıkken Samsung tv kurulum ve ilk kurulum yapmak için;

Kumandanın Home yani üzerinde ev işareti olan düğmeye basınız.

Ardından Ayarlar yazan yere basın.

Sistem ve ardından Kurulum yazan yere giriş yapın.

Burada sizden Samsung menü şifresi istenecek. Şifre yazan yere 0000 yani 4 tane sıfır girip Okey (Kumandanın Ok yazan orta tuşu) tuşuna basın.

Tüm ayarlar sıfırlanacak ve televizyon ilk kurulumu yeniden yapılacaktır diye çıkan uyarı yazısına evet deyip onaylayın.

Televizyon kapanıp açılacak. Yeni açıldığında Ülke ismi Türkiye, Dil Türkçe ve İnternet ayarlarını kendinize göre düzenleyip Samsung tv uydu kurulumu, uydu arama, manuel kanal arama ve otomatik kanal araması ile kanal kurulumu yapın.

Samsung Tv Smart Tv Kurulumu

Smart ve Android tv Samsung tvler de en çok satılan ve beğenilen tv modelleridir. Bu televizyon menü yazılımları eski yani alışmış olduğumuz Samsung tv menü yazılımlarından çok farklıdır. Size Samsung smart tv kurulumunu burada anlatırken sade ve kolaylıkla yapabileceğiniz yöntemi de anlatmış olacağız. Samsung Led smart tv kurulumu için;

Televizyonu ilk açtığınız da karşınıza 2 tv kurulum seçeneği çıkacak. 

1. Telefon ile kurulum, 2. Kumanda ile kurulum.

Size tavsiyemiz Kumanda ile kurulumu seçip ok tuşuna basın.

Televisyonda hangi girişler varsa o girişler görünecektir. Ardından otomatik kurulum yap yazan yere tıklayın.

Televizyonu internete bağlamak için wi-fi şifrenizi girin. veya atlayın.

Bazı ses ve görüntü onaylama ayarları çıakcak. Kendinize göre ayarlayın ya da atla deyin.

Samsung smart tv kurulumu bitmiş olacak. Ardından en üst başlık (Samsung tv kurulumu) yazan yerde ki yönlendirmeleri takip ederek Samsun tv uydu kurulumu ve kanal yükleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Samsung Televizyonu Fabrika Ayarlarına Çevirmek

Samsung televizyonu fabrika ayarlarına çevirmek ve ayarları tamamen sıfırlamak için çok kolay bir yöntem söyleyeceğiz. Öncelikle televizyonu açınız.

Samsung tv kumandasının menü home ve ev işareti yazan tuşa basın.

Ayarlar yazıyorsa basın.

Menü açıldıysa menünün en altında destek yazacak. Oraya tıklayın.

Otomatik test yazan yere girin.

Sıfırla yazan yere girin.

Çıkan şifre bölümüne Samsung giriş şifresini girin.

Çıkan uyarıya evet deyip onaylayın.

Bu aşamadan sonra televizyon yeniden başlatılacaktır.

Tv açıldıktan sonra Samsung tv kurulum ya da Samsung tv ilk kurulum başlığı altında yazılan yönlendirmeleri takip edin.

Samsung Tv de İpTv Nasıl İzlenir?

Samsung tv de ip tv izlemek için Samsung uygulama mağazasından sevdiğiniz bir ip tv uygulamasını indirmeniz gerekir. Bu uygulama sayesinde Samsung tv de internet üzerinden ip tv kanallarını izleyebilir ve çanak anten sinyal sorunlarından etkilenmeden en sevilen kanalların keyfini sürebilirsiniz.

Samsung tv ip tv uygulaması ile ip tv kanallarını izleyebilmek için ip tv aboneliğini yapmanız gerekir. Ayrıca bazı televizyonlar da ip tv uygulaması ücretsiz olarak verilmektedir. Samsung tv de ise popüler ip tv uygulamalarının ücretli olduğunu görmekteyiz.

Samsung Tv Tivibu Kurulumu

Tivibu’yu uydu alıcısı, internet ize çalışan tivibu kutusu ve aynı zaman da Samsung televizyonda da tivibu kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz. Bildiğiniz üzere Tivibu da ücretli yani şifreli kanallar olmasından dolayı Samsung tv kurulumu yaptığınız da kanalalr çekmeyecektir. İşte bu nedenle şifreli kanalların açılması için Tivibu kartınızı Samsung tv kart modülü ile birleştirerek televizyona takmalısınız. Samsung tv Tivibu krulumu için;

Öncelikle kumandanın Home ya da ayarlar tuşuna basın.

Ayarlar seçeneğine gelin.

Yayın yazan yere tıklayın.

Otomatik kanal aramaya tıklayın.

Türksat42E uydusunu seçin.

Tivibu kurulum yazan yere gelin.

Kanal aramasını başlatın.

Bir müddet sonra televizyona kanallar yüklenmiş olacaktır.

Samsung Tv Menü Şifresi

Samsung tv ayarlarını yapmak, kurulum, otomatik arama ve önemli tv ayar değişikliklerini yapmak için Samsung menü şifresini girmeniz gerekir. Samsung fabrika ayarları ve menü şifre 0000 (4 tane sıfır’dır)

Kanal Sıralama Nasıl Yapılır?

Samsung televizyon da kanalların yerini değiştirmek istediğiniz de uydu servisinden yardım almanıza gerek yok. Burada Samsung tv kanal sıralama işlemini detaylı bir şekilde tarif ettik. Siz de kısa sürede bu ayarları kendiniz de yapabilir ve kanal sıralamasını düzenleyebilirsiniz. Samsung tv de kanalların yerini değiştirmek için;

Home tuşuna basıp giriş yapın.

Yayın ve ardından kanalı düzenle seçeneğine gelin.

Televizyon kanal listesi açılacaktır. Bu liste de yerini değiştirmek istediğiniz kanalı seçmek için üzerine gelip Okey tuşuna basınız.

Birden fazla kanalı aynı anda taşımak için (toplu taşıma) kanalların üstüne gelip istediğiniz kadar seçebilirsiniz.

Kanal seçme işlemi bittiğinde aynı menü de numara düzenle ya da Numara değiştir yazar. Oraya tıklayın ve taşımak istediğiniz numaraya gidip Okey tuşuna basın.

Samsung tv kanal kurulumundan sonra kanal taşıma yani kanalların yerini değiştirme işlemini yapmış olacaksınız.

Kanal Silme Nasıl Yapılır?

Samsung tv kanal yükleme ve uydu kurulumu sırasında istemediğiniz bazı kanallar kanal listesine yüklenmiş olabilir. Bu kanalları silmek için;

Samsung tv kumandasından home , Ayarlar , Yayın , Kanalı düzenle, silmek istediğiniz kanalı seçin ve sil tuşuna basın. İstemediğiniz kanallar Samsung tv kanal listesinden silinecektir.

Samsung Tv Kurulum Servis Ücreti ne Kadar?

Samsung marka yeni televizyon aldığınız da yetkili Samsung servisinin kurması gerekir. Büyük televizyonlara ücretsiz kanal kurulumu ve tv montajı yapılırken, bazı küçük televizyonlar da tv kurulumu için Samsung yetkili servisi ücret talep etmektedir. 2023 – 2024 yılı için Samsung tv servis kurulum ücreti 180 TL – 300 TL arasıdır.

Fiyatlar Samsung yetkili servisi tarafından değiştirilebilir. Bu nedenle Samsung tv kurulumu için Samsung yetkili servisi tarafından yapılmasını istediğiniz de randevu alırken servis ücretinin ne kadar olduğunu sormanız da yarar var.

 BİLGİLENDİRME

 

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLER