0537 787 12 22    
admin@tekniksorun.com     Talep Formu

Digitürk anteni türksata çevirme

24 Mart 2018     3818 Görüntüleme

Antenlerin ayarlanması yapı itibariyle genel olarak aynıdır. Sadece yönleri değişik olan antenler Digitürk anteni türksata çevirme ve hatta Türksat antenini farklı bir uyduya çevirebilme şansınız elbette vardır.

Sözleşmesi bitirilen cihazlarınızı Digitürk firmasına verdikten sonra kendinden uydulu olan televizyonlarınızın ayarlanması için anteninize bir ayar yapılması gerekir. Bunun için yakınlarınız da bu işten tam olarak anlayan firmalardan yardım isteyebilirsiniz. Bundan dolayı en kısa sürede teknik servis ekipleri kapınız da olacağından dolayı gereken bütün bilgileri telefon da iletmeniz işinizin daha çabuk halledilmesi neden olacaktır.

Aynı zaman da merkezi uydu sistemleri kullanıyorsanız ve sizin çatınız da birden fazla anten varsa bu antenlerin hangi uyduya dönük olduğunu bilmiyorsanız çevrilmiş olan yöne doğru dikkatli bir şekil de baktığınız zaman aslın da tahmin edilebilir bir yapıya sahiplerdir. Gün batımına doğru dönük olan antenler genel de Hodbird13 eve Digitürk çanak antenleridir.

Her anten Digitürk anteni türksata çevirme işlemin de maalesef yönü ters olabilmektedir. Özellikle balkon da ve evin bacasın da montajı yapılmış olan bu antenlerin sola doğru dönme ihtimalleri bulunmadığın da antenin yerinden sökülüp farklı bir yere döndürülme işlemleri uygulanabilir. Bunun için teknik servis firmaları ile yapılan görüşme sonucu eğer bu cephe olmazsa farklı bir yere sökülüp takılabilme ihtimalinin olduğunu telefon da söylemeniz halin de ve bu yeni yapılacak yerin müsait olup olmadığını da söylemeniz gerekir.

Sökme takma işlemi normal anteni çevirme işleminden daha farklı bir ücret talin de bulunulabilir. Bundan dolayı ilk önce telefon da pazarlığı yapmanız da fayda vardır. Digitürk anteni türksata çevirme için Yanın da bir normal lnb getirmesini ve gerektiği bir durum da antendeki Lnb değiştirilmesini isteyebilirsiniz. Hazırlıklı gelmesini isteyebilirsiniz.

 BİLGİLENDİRME

 

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLER