0537 787 12 22    
admin@tekniksorun.com     Talep Formu

Arçelik tv kurulum ve kanal ayarlama

27 Mart 2021     48497 Görüntüleme

Arçelik tv kanal kurulum için bu zengin içeriğe sahip olan makalemizden destek alabilirsiniz. Arçelik kanal ayarlama işlemleri çok basit bir şekilde ayarlanabiliyor aslında. Yalnız ilk defa içinde uydu alıcısı olan bir televizyonun kanal kurulumunu yapmayı deniyorsanız o zaman da yüklemek biraz zahmetli olabilir.

Arçelik ve beko televizyonların menüleri genel de aynıdır. Sizler Beko televizyonun kanal kurulumunu veya ilk kurulum ayarlarını biliyorsanız, Arçelik tv kanal yükleme içinde her hangi bir yardıma gerek kalmadan kendiniz de yapabileceğinize inanıyorum. Kanal kurulumuna başlamadan önce bir hatırlatma yapalım. Çanak anten ayarınız düzgün olması gerekir. Normal tüplü televizyonlar için ayarlanmış olan çanak anten sinyal seviyesi HD yayın veren televizyonlar için az geleceğinden dolayı bazı hD kanallar da problem yaşamamak için çanak anteninizi ayarlayabilirsiniz.

Uydu cihazı alıcısı arızaları ve bu arızaların tamiri hakkında bilgi edinmek için burada yazılan makalemizi okumadan geçmeyin.

Bu yazımız da neler var?

  • Arçelik tv İlk kurulum ayarlarının yapılması
  • Arçelik tv kanal yükleme
  • Arçelik tv otomatik arama
  • Arçelik TKGS ile kanal yükleme

Arçelik tv İlk kurulum ayarlarının yapılması

ARÇELİK TV İLK KURULUM

Yeni aldığınız Arçelik marka televizyonu kutusundan çıkardınız ve anten kablosunu bağladınız. Kumandanın kırmızı standby tuşuna basarak televizyonun açılmasını bekliyoruz. Arçelik tv ilk kurulum yaparken biraz sabırlı olmalısınız. Televizyonun yeni açılması esnasında sık sık kumandaya basmamalı ve açılmasını beklemelisiniz.

Televizyon açıldığın da ilk kurulum ayarları açılacaktır. İlk olarak dil seçeneği çıkacak karşınıza. Listeden Türkiye’yi bulup ok tuşuna basın. Sonra da televizyonun menüsünü hangi dil de kullanacağınızı soran menü çıkacak. Burayı da Türkçe seçerek ilerleyin. Ev modu veya mağaza modu çıkarsa ona da ev modu seçin. (mağaza modunu seçerseniz televizyon da reklamlar çıkacaktır) İlerlemeyen devam edin.  Arçelik tv ilk kurulum için burada ki resimden yararlanabilirsiniz.

Arçelik tv uydu kurulum ve anten ayarları

Televizyonun ilk kurulumunu tamamladıktan sonra uydu kurulumu menüsü karşınıza gelecektir. Üç tane seçenek yazacaktır. Burada Anten, kablo ve uydu yazan 3 tane simge göreceksiniz. Eğer Uydu da televizyonu kullanacaksanız televizyon kendinden uydulu olduğu için uydu seçeneğine gelip ok tuşuna basınız. Arçelik uydu kurulumu için bir sonraki menüye geldikten hemen sonra burada da aslında pek önemli olmayan veya sonradan da yapılabilecek bazı ayarlar göreceksiniz. Bunlar televizyon duvarda mı? Masanın üzerinde mi? klavye bağlı mı? Fare kullanıyor musunuz? Network ayarları gibi şeyler gelecektir. Hızlı bir şekilde uydu kurulumu bitirmek için ileri, sonraki veya atla diyebilirsiniz.

arçelik tv uydu kurulum ayarları

Burada ilerledikten sonra digitürk kurulum, d-smart kurulum veya televizyon en son sürümse Tivibu kurulum yazacaktır. En alt seçenekte de standart yazar. Sizler burada yazılan ücretli platformları kullanmıyorsanız o zaman standart olanı seçmelisiniz. Standart olanı değil de diğerlerini seçerseniz Arçelik tv kanal sıralaması veya kanal silmeyi yapamazsınız.

arçelik tv kanal kurulumu

İPUCU: Yavaşça ve dikkatli bir şekilde ilerlediğiniz de ‘’anten ayarları’’ yazan bir yer göreceksiniz. Kurulumu başlatmadan önce buraya tıklayıp diseqc yazan yeri kendinize göre düzenlemelisiniz. Normal de ¼ yazar. Eğer kapalı yazıyorsa 1/4 yapın ve geri gelerek kanal aramasını başlatın.

Arçelik tv kanal yükleme

arçekik tv kanal yükleme

Burada yazılanları doğru bir şekilde yaptıysanız o zaman karşınıza digital, ücretli ve ücretsiz yazan bir menü göreceksiniz. Burada sadece ücretli yazan simgeye tıklayıp orada bulunan tik işaretini kaldırın. Böylelikle kanal listenize açılmayan gereksiz kanallar yüklenmeyecektir. Altta aramayı başlat yazan bir yer göreceksiniz. Buraya tıklayarak kanal aramasının nasıl yüklendiğini görebilirsiniz. Arçelik tv kanal yükleme ayarlarınız yaparken resimlerden destek alabilirsiniz.

TKGS ile kanal yükleme

Kanal kurulumun olduğu yerde standart yazan yerde TKGS ile kanal araması yazar. Bu özellik her Arçelik marka televizyonda yoktur. Sizin televizyonunuzda varsa standart yerine TKGS (Türksat kanal güncelleme sistemi) yazan yere tıklayın. Buraya tıklayıp kanal kurulumu başlatırsanız saniyeler içerisin de tam sıralı bir liste şeklinde en güncel olan kanallar yüklenecektir. Tkgs arçelik tv kanal yükleme işlemleri arasında en çok kullanılan ve en kolay yöntemdir. televizyonunuz da mutlaka bu özelliği keşfetmeli ve hiç vakit kaybetmeden denemelisiniz. 

Televizyon markası Arçelik değil de vestel kullanıyorsanız o zaman vestel tv kurulumu için burayı tıklamalısınız.BİLGİLENDİRME

 

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLER